Archiv - Light in the Darkness

premiéra 1.2.2009
nejbližší představení

Anotace

"Přijde smrt a bude mít tvé oči"

Spektakulární, výtvarně i tělesně expresivní celek spojující disciplíny fyzického a objektového divadla, nového mimu a tance.

Akt 1: Smrt Markýze de Sade - On the Dark Road
Lidské hříchy zde ožívají jako neškodné groteskní bestie. Na co myslí Smrt, když si nás bere s sebou? A jaký je ten její svět? Stejně bizarní a malicherný jako ten náš? Ale co když se Smrt s tváří dítěte na chvíli zasní a zapomene na svou práci. Čas se zastaví, člověk zkřehne, předměty ožívají. Být na konci cesty je vzrušující a nebezpečné zároveň.


Akt 2: Dante - Light in the Darkness
Láska vášnivá, hříšná, ďábelská. Kdo alespoň na chvíli nezažil peklo, těžko může nahlédnout za bránu ráje. Kdo neprožil ráj, těžko může pochopit peklo. Peklo nejsou druzí, peklo existuje v nás. Stejně jako v sobě udržujeme naději ráje.

Hrají: Miřenka Čechová, Radim Vizváry

Režijní spolupráce: Petr Boháč

Scénografie a kostýmy: Lucia Škandíková, Petra Vlachynská

Hudba: Matouš Hekela

Světelný design: Martin Špetlík

Pokud bych psal jen jednoslovní hodnocení, řekl bych: "úžasné." Ale o představení "Smrt Markýze de Sade & Dante" od souboru Tantehorse je potřeba použít mnohem více slov. Je to představení, které prostě musíte vidět, a to v Atlas Performing Arts Center, kde tento český soubor představuje druhou a třetí část své Dark Trilogy.
Justin Schneider, DC Metro, Washington DC
Prokofiev řekl, že mrtví nedokáží tančit, když slovně vyjádřil pochyby nad závěrem svého baletu Romeo a Julie. Ale zřejmě netušil, o čem hovoří.
Sarah Kaufman, Washington Post