Archiv - MOMENTUM

premiéra 22.06.2017
nejbližší představení

Anotace

"Když se člověk vrcholně zpomalí, uvidí pohyb svého vlastního stínu."

Originální 24 – 30 hodin trvající site-specific projekt zabývající se časem a jeho plynutím, měnící se podle kontextu, prostoru a tématu.
Co všechno bychom stačili prožít, kdybychom dokázali překonat ubíhající čas? Sabine Seume, butó tanečnice a choreografka, iniciátorka mnohahodinových představení, společně s performerkou a choreografkou Miřenkou Čechovou, v maratonu všednodenních intimních momentů, bojují se svými silami, vyčerpáním, hraniční únavou i vnějšími vlivy prostředí. „Překračují hranice ‚obyčejného' a vydávají se do světů nepoznaných, neprobádaných." (Taneční zóna)

Miřenka Čechová byla nominovaná na cenu Divadelnich novin za sezonu 2016/2017 za projekt a realizaci performance Momentum v kategorii Alternativní divadlo.


Koncept a performance: Miřenka Čechová a Sabine Seume
Světelný design a technická podpora: David Prokopič, Karel Šimek
Zvuk, hudba: Matouš Hekela, Martin Tvrdý
Projekt vznikl ve spolupráci s Národním divadlem v Praze a Mezinárodním festivalem Nultý bod a za podpory Ministerstva kultury ČR, hlavního města Prahy a Česko-německého fondu budoucnosti.
Foto: Vojtěch Brtnický


Premiéra: 22.-23.6.2017, Náměstí Václava Havla - Piazzetta Národního divadla, Praha

Další uvedení:

22.-23.7.2017, festival Nultý bod, Zahrada Werichovy vily, Praha

27.-28.5.2018, festival Divadelní svět, Brno

Važme si všech, kdo se do tohoto projektu pustili, zvláště pochopitelně obou performerek, neb právě takové (po)činy posouvají vnímání divadla a jeho smyslu o hodný kus dál.
Vladimír Hulec, Divadelní noviny
Počin to byl neskutečný. Klobouk dolů. Taková inscenace si žádá velkou ukázněnost, soustředěnost, odhodlání, pospolitost
Lucie Břinková, Taneční aktuality
Asi málokdo mohl sledovat dění po celých třicet hodina, a tak se dojem z performance skládá z mozaiky „momentů“.(…)Na místě, kde se mísí energie davů bezhlavě proudících ze všech směrů a spěchajících za svými představami, vznikla na několika desítkách metrů čtverečních oáza klidu.
Helena Kozlová, Scéna.cz
A tak obě performerky snad skutečně dosáhly toho, co si předsevzaly. Prošly úvodním žárem dne, bojovaly s noční bouří a dospěly do nirvány dalšího dne. Prošly si Peklem a vyšly na světlo Boží.
Vladimír Hulec, Divadelní noviny
Jejich výkon byl neuvěřitelný. Interpretky zůstaly po celou dobu na očích veřejnosti a musely překonat veškeré nepohodlí…
Lucie Břinková, Taneční aktuality