CREEP

premiéra 30.05.2017
nejbližší představení

Anotace

Deník radikálního introverta.

Nejvíce mě definuje prostor, kde jsem ještě nebyl. Čím víc se skrývám, tím víc se odhaluji.

Pohybově hudební dílo pro jednoho performera a ozvučenou scénu.

Jsem křehkou strukturou, která za jiných podmínek mění skupenství a stává se stravitelnější, ale právě teď, při vyzařování největšího chladu, jsme nejkřehčí. Dotkni se mě a já buď prasknu a nebo se rozpustím. Cítím všechno co ty, jen to ještě nedokážu pojmenovat. Ukládám to k hlubokému mrazu a čekám na teplejší dny, kdy to vše, co se právě děje, budu schopný strávit.

Jeden performer a otevřená krychle, která reflektuje jeho pohyby i pocity. Nazvučená scéna se rozeznívá jako velký hudební nástroj, který však ne vždy hraje tak, jak by hráč očekával. Jako sonické zrcadlo odráží jeho nálady, sny i obavy.

Performuje: Viktor Černický
Hudba a dramaturgie: Matouš Hekela
Režie: Miřenka Čechová
Scenografie: Lucia Škandiková
Světla: David Prokopič
Projekce: Martin Špetlik
Produkce: Jakub Urban
Poděkování: Martin Tvrdý, Jakub Elstner

PREMIÉRA: 30. května, ve 20h v Paláci Akropolis.

 

Creep má důmyslně propracovaný koncept, který vtáhne do děje a nepustí. Dokáže překvapit. Skvělý taneční a pohybový výkon dokreslují esteticky vyladěná scéna a kostýmy. Nasvícení a projekce jsou plně funkční a dodávají dílu nový rozměr. Hudební složka založená na ozvučené podlaze a konkrétních zvucích ladí atmosféru. Silné dílo, kterému, zdá se, není co vytknout. Po dlouhé době výjimečný divadelní zážitek.
Daniela Machová, Taneční aktuality / 7. 6. 2017