MOMENTUM

premiéra 22.06.2017
nejbližší představení

Anotace

30 hodinový site-specific maraton rozkládající čas

Zpomalte čas! Co všechno bychom stačili prožit, kdybychom dokázali překonat ubíhající čas. Intimní existence tří performerek v extrémní fyzické výzvě. Unikátní setkání dvou nezávislých choreografek a performerek Miřenky Čechové a Sabine Seume.

Piazzeta Národního divadla se promění v zabydlený pokoj s neviditelnými stěnami, v němž čas ubíhá jinak, než ve skutečnosti. Performerky tančí, existují a jsou pozorovány po dobu 30 hodin. Před zraky procházejících návštěvníků zakouší maraton všednodenních intimních momentů, stejně jako extrémních okamžiků únavy a vyčerpání. Jejich překážkou je čas, který zpomalují až na samou mez únosnosti a podřizují veškeré fyzické úkony této výzvě.
Procházející lidé se mohou zapojit, zpomalit svou všednodenní uspěchanost, naladit se na stejný rytmus, nebo jen pozorovat, meditovat, nechat plynout čas i pomalu se odvíjející příběh.

Režie a koncept: Miřenka Čechová a Sabine Seume
Performují: Miřenka Čechová a Sabine Seume
Hudba: Matouš Hekela, Martin Tvrdý
Light design:  David Prokopič, Karel Šimek
Scénografie světel: Jakub Tauš
Produkce: Jakub Urban

PREMIÉRA: 22.6. od 16h non stop do 23.6. do 22h na Piazzetě Národního divadla.

ZVLÁŠTNÍ UVEDENÍ: 22. 7. - 23. 7. Werichova vila / v rámci mezinárodního festivalu Nultý bod

Inscenace vznikla ve spolupráci s Národním divadlem a za podpory: Magistrátu hl. města Prahy, Ministerstva kultury ČR, festivalu Nultý bod a Česko-německého fondu