Rise again, rise, my dust! v Jihlavě

premiéra 16.10.2021
nejbližší představení

Anotace

Rise again, rise, My dust!
anotace
Jihlava

Taneční představení Rise again, rise, My dust! (volně přeložené Nechť můj popel znovu povstane) vychází z Mahlerovy druhé symfonie Vzkříšení, její tematicko hudební strukturou. Soubor Tantehorse je jí volně inspirován k vytvoření tanečního díla, které se zabývá tématem zmrtvýchvstání, vzkříšení člověka, ale i kultury obecně, v době, v níž všichni potřebujeme čas vstát z prachu a popela současné krize.

Čas smrti, čas života, vertikála spojující naši pozemskost s božskou nekonečností, touha věřit v obnovu, obrodu, nový smysl, jsou témata, která tanečníci pod vedením souboru Tantehorse, tanečně zpracovávají.

Site-specific představení, které je vytvořené na míru jihlavskému neobydlenému prostoru Modeta, jejž tvůrci nechávají ožít, přináší do něj život, přivádí člověka a ve společném zážitku provádí diváka jeho zákoutími. Putující divák objevuje útržky z Mahlerovy hudby, která se propisuje do tance minulosti a přítomnosti, do vzpomínek na ztracené a mrtvé a vzpíná se k duchovnímu východisku stejně jako závěr Mahlerovy symfonie.

Koncept: Miřenka Čechová
Choreografie: Denisa Musilová
Režie: Jana Ryšlavá, Jakub Urban
Hudba: Matouš Hekela a Gustav Mahler
Light design: Daniel Kozlík
Kostýmy: Tantehorse
Produkce: Jakub Urban
Performeři: Šárka Benedová, Ema Březinová, Viktorie Georgievová, Dorota Hořanská, Karolína Hýsková, Barbora Kurzoková, Zuzana Novotná, Tereza Petrová, Anna Čaloudová, Anna Baueršímová a Markéta Křížová, Inga Zotova-Mikshina, Roman Zotov-Mikshin, Simona Rozložníková, Jana Ryšlavá
Projekt vznikl v koprodukci Tantehorse, DIOD Jihlava a MOVE Ostrava
Projekt podpořili: Ministerstvo kultury ČR a Město Jihlava

Projekt vznikl v koprodukci Tantehorse, DIOD Jihlava a MOVE Ostrava

Projekt podpořili:
Ministerstvo kultury ČR a Město Jihlava